OKULLARDA BESLENME ve FİZİKSEL AKTİVİTE EĞİTİMLERİ
17 Ağustos 2021

  OKULLARDA BESLENME ve FİZİKSEL AKTİVİTE  EĞİTİMLERİ

      Sağlıklı, yeterli ve dengeli beslenme her yaş döneminde olduğu gibi özellikle de çocuklar için çok önemlidir. Hızlı büyüme ve gelişme nedeni ile okul öncesi çocukların pek çok besin öğesine olan ihtiyacı hayatın diğer dönemlerine oranla daha fazladır ve bu dönemde kazanılacak beslenme alışkanlıkları yaşam boyu sürmektedir.

     Toplumun çekirdeğini oluşturan ve sürekli bir büyüme gelişme süreci içinde olan çocuklar, beslenme yetersizliklerinden en çok etkilenen gruplardan biridir ve çocukluk döneminde edinilen yanlış beslenme alışkanlıkları kalp hastalıkları, yüksek tansiyon ve obezite  gibi hastalıklar için temel risk faktörü oluşturmaktadır.Sağlıklı beslenmenin yanı sıra çocukların daha hareketli bir yaşam tarzı benimsemeleri, fiziksel aktivite düzeylerinin arttırılması ve bu konuda desteklenmeleri çocukların sosyal, zihinsel ve bedensel gelişimlerine önemli katkılar sağlayacaktır. 

 Bu kapsamda  İlimizdeki tüm ilkokulda ‘Sağlıklı Beslenme ve Fiziksel Aktivite’ konularında eğitim faaliyetleri başlamış olup, 33 okulumuza eğitimi verilmiştir.


ARTF4820.JPG
DHHZ8279.JPG
EPCQ6242.JPG
FXTA1007.JPG
GYVQ1957.JPG
IMG_7048.JPG
IMG_7056.JPG
NPAQ0276.JPG
NUUA2737.JPG
SVGY7277.JPG